Общий треп

Ловля нахлыстом

Модератор: Rascal

Общий треп

Сообщение Rascal 18 авг 2010, 23:03

Вот так, потихоньку, доросли мы и до нахлыстового раздела, с чем нас всех и поздравляю!
Правда пока больше вопросов, чем ответов, но думаю что совместными усилиями мы справимся.

-- Добавлено через 8 минут 19 секунд --

Вот, для затравочки:
видео
http://www.youtube.com/watch?v=aJDjf8_6SYs
http://www.youtube.com/watch?v=0QhDavr2 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=A4pOOMpF ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=TOdvCH1vA80

http://www.vimeo.com/6263551
http://www.vimeo.com/9050047
http://www.vimeo.com/6380875

-- Добавлено через 11 минут 55 секунд --

статья: История нахлыста" http://mffa.kiev.ua/index.php?option=co ... &Itemid=84
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение drug 08 янв 2011, 18:48

Никогда не ловил, и даже не видел. Очень хочу научиться. С чего начать? Какие снасти покупать? [zabros] Может кто возьмет меня с собой, я просто посмотрю, поспрашиваю.
Женщина,которая никогда не видела своего мужа за ужением рыбы,не имеет понятия,за какого терпеливого человека она вышла замуж.
Аватара пользователя
drug
Активный
Активный
 
Сообщений: 204
Зарегистрирован: 03 дек 2010, 19:25
Полное имя: kravetsAnatldolii

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 09 янв 2011, 01:08

drug писал(а):С чего начать?

Ну, например с этого: http://mushki.ru/sh/Stat/shish.html (статья Игоря Тяпкина "А шишки лучше считать чужие..."). А дальше и все остальное...

drug писал(а):Может кто возьмет меня с собой, я просто посмотрю, поспрашиваю.

Не покажу пока ничего выдающегося :pardon: уровень не тот. Но, если есть желание, пиши в ЛС. Пока морозы не возобновились можно выйти - помахать.
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение drug 09 янв 2011, 16:39

Спасибо за статью, а на щет помахать, так у меня и снастей нет. Разве что я приду посмотреть, кинуть пару раз спинингом.(если ты не против) [zabros]
Женщина,которая никогда не видела своего мужа за ужением рыбы,не имеет понятия,за какого терпеливого человека она вышла замуж.
Аватара пользователя
drug
Активный
Активный
 
Сообщений: 204
Зарегистрирован: 03 дек 2010, 19:25
Полное имя: kravetsAnatldolii

Re: Общий треп

Сообщение look2321 08 май 2011, 01:24

seichas toze zadymuvauc o pokupke naxluctovoi snasti.Pravda cena nemnogo pygaet. kto mozet znaet kokie stateiki dobrotnue po povody vubora snasti, xarakterictiki palok katywek i wnyrov
Аватара пользователя
look2321
Завсегдатай
Завсегдатай
 
Сообщений: 141
Зарегистрирован: 19 апр 2010, 22:08
Откуда: Житомир Марьяновка
Полное имя: Sergio

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 09 май 2011, 23:20

Смотри статьи по ссылкам, которые я давал drug-у. А по ценам_ сейчас вполне реально взять новый комплект за 1000 грн, а б/у гораздо дешевле проскакивают.
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение Koss 13 май 2011, 21:00

Антон, какой у тебя комплект? Какого класса?
Аватара пользователя
Koss
Завсегдатай
Завсегдатай
 
Сообщений: 135
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 22:07

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 13 май 2011, 21:33

#4 класс: удочка Vision 3 Zone, шнур Airflo Velocity WF4F.
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение Koss 13 май 2011, 21:39

4 класс считаеш пока оптимальным или можно брать 5 или 6? Я больше смотрю в сторону 4 класса?
Аватара пользователя
Koss
Завсегдатай
Завсегдатай
 
Сообщений: 135
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 22:07

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 13 май 2011, 22:00

#4 можно и уклейку на сухарика ловить, а можно и стриммерок или поппер небольшой погонять. #5 тоже нормально будет но уже больше на средних и крупных речках, а вот #6 - это уже для трофейного голавля и щучки, им ты уклейку будешь в космос запускать при подсечке. Четверка для наших мест наиболее универсальна, ИМХО.
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение Alex 13 окт 2012, 20:20

Найщиріші вітання з сусідньої Вінниччини :OO:
Судячи із звітів нахлистовики є, а от гілочка порожня :wink: Трішки дивно... річечки мають бути у вас знатні, з "нахлистовою" рибою :)
У нас доводиться залазити десь у непролазні хащі на малих ріках, аби знайти вдале поєднання голавля+забродних глибин+відносно прозорої води :( У переважній більшості випадків доводиться рибалити з берега, що далеко не завжди зручно.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
Alex
Участник
Участник
 
Сообщений: 18
Зарегистрирован: 13 окт 2012, 18:11
Откуда: Вінниця
Полное имя: Олександр

Re: Общий треп

Сообщение Pasha 20 окт 2012, 08:47

Alex смотрел :) твои фотки загруженные на нашем форуме очень :good: понравились я с начала не поверил что это Винничина подумал что все таки Карпаты, я пока не НАХЛЫСТОВИК но возможно к этому постепенно прийду, я вообще любитель [krypniak] Ультралайт-Спиннинга [Am] а малые речки подходящие для Нахлыста у нас есть но они немного запресованы местными :evil: браконьерами . Хотелось бы узнать какой класс удилища шнур подлесок используешь при ловле я смотрел на твой Форкаст 662-4 оно походу не сильно длинное примерно 2метра с копейками удобно ли им ловить ,а также хотел бы узнать твое мнение какой комплект (не сильно дорогой) снастей посоветуешь для начинающих Нахлыстовиков для малых рек и годятся для ловли те мушки что продаются в магазинах или всеже надо сочинять [master]что то свое :pardon:.......... [za ribalky] ...........
я знаю истина гдето рядом
Аватара пользователя
Pasha
Бывалый
Бывалый
 
Сообщений: 408
Зарегистрирован: 07 дек 2010, 22:35
Откуда: житомир
Полное имя: Pavel

Re: Общий треп

Сообщение Alex 20 окт 2012, 12:17

Pasha, привіт!
Дякую за схвальний відзив! :)
Фото дійсно усі без виключення зроблені на Вінниччині. На жаль місць зручних для нахлистової ловлі не так вже й багато, я б навіть сказав обмаль. І проблема не тільки, чи то не стільки, у браках і пресингу, якого повір у нас теж "выше крыши", а у рельєфі та характері річок. У стоячій воді теж можна ловити, але така рибалка мені не подобається. Крім того важливу роль відіграє прозорість води. Гірські ріки мають снігове, або струмкове живлення та кам'янисто-піщане дно, тоді як подільські рівнинні ріки - дощове живлення і зазвичай глинисте дно. Відповідно вони практично завше мутні. Нарешті глибини... Я б сказав що нахлист на глибинах більше 1-1,5 м - це вже важка праця і компроміси, а не задоволення :wink: Тож, якщо підсумувати вищесказане, виявляєься придатні для мухарства ріки в моїй області можна перелічити на пальцях однієї руки... Але на щастя кілька чудових місцин таки є, що дає можливість отримати релакс з вудкою в руці і шнуром у повітрі :good:

-- Добавлено через 23 секунди --

Тепер по суті:
Pasha писал(а):какой класс удилища шнур подлесок используешь при ловле

Наразі маю 4 вудки, з яких регулярно користуюсь лише двома. Найуживаніша - згаданий вже кастомний Форкаст 2 класу. При довжині 1,98 (6'6'') ця палочка є просто незамінною в тих умовах де мені доводиться рибалити. Основна голавлева ділянка на моїй річці (р.Рів) являє собою тонель у лісі, прокладений руслом. З усіх боків безпосередньо до урізу води підступають дерева, тож довга вудка радше заважала б. Побиття рекордів у кастингу тут не потрібне . Найуживаніший закид рідко перевищує 10-11м. Зазвичай доводиться використовувати сервісні спей-заброси, а оверхед який вимагає вільного простору за спиною - дуже рідко.
Тепер про клас... На мою думку (ІМХО!!!!) для закидання мушок признечених голавлям до 1-1,5 кг цілком достатньо плаваючого шнура ДТ (ліпше ТТ) 2 класу. За наявності певних навичок у кастингу, все летить чудово і на достатню для риболовлі відстань. Тож навіщо позбавляти себе задоволення від виваджування риби легким класом? :wink:
На більших річках і за умови використання маленьких стрімерів використовую 8-футову Greys GRXi 3/4 класу. Шнур - плаваючий ВФ 4 класу, який чудово грузить вудку.
Ще маю 8,5-футову Kola Salmon 2-го класу, яку використовую зі шнуром ДТ 2 класу на стоячій воді прр ловлі верховоди і краснопірки, коли потрібен дальній заброс і охайна презентація мушок на гачках №20-22 ...
Нарешті 9-футова 5-ка Echo Distance... Наслухався порад про "універсальний" клас от і маю її тепер. Для мене абсолютно незрозуміло про який комфорт може йтись, коли ловиш 5-кою верховоду, краснопірку чи дрібного голавлика??? :shock: При підсічці вони відправляються у космос... Тримаю цей дрин для окуневих і невеликих щучих стрімерів.
Моє бачення "універсальної", як для наших країв вудки - середньої довжини 3-ка. Саме тому збираюсь найближчим часом продати все за виключенням Грейс (переша вудка - як перше кохання :lol: ) і придбати єдину - Sage TXL 3710-3. Тобто 3-й клас, 7'1''
Pasha писал(а):...какой подлесок используешь при ловле

Підліски раніше купував конусні монофільні. Нині сам роблю конусні плетені підліски. Вони значно м'якіші і не мають пам'яті. Вигнотовлення такого підліску займає 15-20 хв :)
Pasha писал(а):хотел бы узнать твое мнение какой комплект (не сильно дорогой) снастей посоветуешь для начинающих Нахлыстовиков для малых рек

Для малих рік, якщо орієнтуватись виключно на голавля, я б радив (ІМХО!!!!!) вудку не важчу за 4-й клас і не довшу за 8 футів :wink: Недорогі вудки чи навіть комплекти можна пошукати на барахолках наших нахлистових форумів. При бажання можна вкластись у 800-1000 грн за повний комплект :wink: У жодному разі не раджу починати з відверто дешевих вудок на кшталт Салмо, Джексона, Рон Томсона і т.д.!!!
Pasha писал(а):годятся для ловли те мушки что продаются в магазинах или всеже надо сочинять что то свое

Вигадувати нічого не потрібно - легенди найуживаніших мух є в і-неті. Значно цікавіше, дешевше і корисніше в'язати мухи самому, ніж купувати в магазині :)
Якось так...
Аватара пользователя
Alex
Участник
Участник
 
Сообщений: 18
Зарегистрирован: 13 окт 2012, 18:11
Откуда: Вінниця
Полное имя: Олександр

Re: Общий треп

Сообщение Pasha 20 окт 2012, 16:21

Большое спасибо :) за ответ хотелось еще узнать вы сами собирали [master] свой кастомный Форкаст 662-4 2класса если сами то подскажите где бланки заказывали какие кольца использовали (карта и схема расстановки) просто как для меня то лучше свою первую палочку сделать самому(а то я в последнее время стал такой балованый) , катушка нахлыстовая орентировочно 3/4класс (производитель BratFishning FDS680) наружный диаметр 80мм вес 123гр в принципе у меня есть ,осталось только палочку [master] сварганить и потихоньку осваивать Нахлыст [krypniak] [Am] ...... [za ribalky] ..........
я знаю истина гдето рядом
Аватара пользователя
Pasha
Бывалый
Бывалый
 
Сообщений: 408
Зарегистрирован: 07 дек 2010, 22:35
Откуда: житомир
Полное имя: Pavel

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 20 окт 2012, 17:55

Pasha
Вот: http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/MHX-Fly-Kits . около ста баксов можно полный комплект взять. Сам на трёхчастную двойку засматриваюсь.
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение Alex 20 окт 2012, 20:29

Pasha писал(а):хотелось еще узнать вы сами собирали [master] свой кастомный Форкаст 662-4 2класса если сами то подскажите где бланки заказывали какие кольца использовали (карта и схема расстановки)

Так, збирав сам :) Можна купувати і на мадхолі, за ссилкою, що Антон наводив, але я купував тут: http://www.ebay.com/sch/boatkey2000/m.h ... =1&_sop=16. На бланках немає ніякого маркування, але у приватній переписці продавець зізнався, що це батсоновські бланки, які пролежали десь на складі Бог зна скільки років, доки він їх не викупив і тепер продає :wink: Ось що він пише "These blanks I have more than 10 years. It is the Forecast from Batson. It does not in today's catalog. " Лиш просив не розголошувати :roll: Ось такий як у мене http://www.ebay.com/itm/OLDE-FLY-SHOP-S ... 416c440f55 Щоправда продавець збрехав у специфікації, оскільки ті бланки не Ім8, а ІМ6 :wink: Але це можливо й на краще - вищий модуль зробив би зовсім кілочок з цього й так досить швидкого патичка!
Кільця брав на мадхолі. Стріп (перша від котушкотримача кільце) - амерікан текл, сік в титані, ранінги - теж ам.текл нержавійка. Вони досить легкі і різниця у вазі з подібними титановими не критична :wink: Намагався розставляти кільця відповідно до карти на сайті Батсона http://www.rainshadowfishing.com/showthread.php?t=37 (потрібно відкрити файл у повідомленні), але довелось трішки посовати кільця по бланку на свій розсуд ;) Це я про свою 2-ку! Якщо плануєте збирати щось вище класом, шукайте на тому форумі карту кілець. Катуха, яку маєте для 2-ки буде заважка... У мене стоїть Харді Марксман, що важить 90 г і є бажання причепити щось ще легше...

-- Добавлено через 3 хвилини 4 секунди --

Rascal писал(а):Pasha
Вот: http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/MHX-Fly-Kits . около ста баксов можно полный комплект взять. Сам на трёхчастную двойку засматриваюсь.

Антон, глянь на 2-ку по тій ссилці, що я навів вище... Гадаю не пошкодуєш - дуже приємна палочка ;-) Крім того 4-часник...

-- Добавлено через 18 хвилин 18 секунд --

Pasha писал(а): хотелось еще узнать вы сами собирали [master] свой кастомный Форкаст 662-4 2класса

Ось так вона народжувалась :)
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
Alex
Участник
Участник
 
Сообщений: 18
Зарегистрирован: 13 окт 2012, 18:11
Откуда: Вінниця
Полное имя: Олександр

Re: Общий треп

Сообщение Pasha 21 окт 2012, 01:10

Большое спасибо :) за ссылочки и подсказки буду с Антоном затариваться а потом заниматься [master] палкостроением , если чего то думаю вы подскажете и направите в правильное русло если вдруг у меня не будет получаться . А фотки хороши поэтапное рождение палочки для мухометания.......
[za ribalky] ..........
я знаю истина гдето рядом
Аватара пользователя
Pasha
Бывалый
Бывалый
 
Сообщений: 408
Зарегистрирован: 07 дек 2010, 22:35
Откуда: житомир
Полное имя: Pavel

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 22 окт 2012, 22:36

Alex
Каким именно шнуром пользуешься на "двойках"? И почему именно ДТ, как он в сравнении в ВФ по ощущениям, грузоподъемности, работе на бижней\дальней дистанции?
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение Alex 22 окт 2012, 23:22

Rascal писал(а):Alex
Каким именно шнуром пользуешься на "двойках"? И почему именно ДТ, как он в сравнении в ВФ по ощущениям, грузоподъемности, работе на бижней\дальней дистанции?

Антон, боюсь що моєї кваліфікації та досвіду у нахлисті не вистачить для вичерпної та правильної відповіді. Тому все викладене нижче прошу вважати виключним ІМНО :)
Отже, досі мав 2 шнура:
1) ДТ Scientific Anglers Mastery Trout DT Fly Line #2
2) ВФ Scientific Anglers Air Cell WF2F
Обидва чудово завантажують бланк на середній відстані 8-12м. Про більш далекі дистанції не скажу - не пробував. Там де це потрібно збираю одразу 4-ку :wink: Розхожу думку, що ДТ сприяє делікатнішій презентації ані підтвердити, ані спростувати не можу - мабуть не вистачає досвіду помітити різницю :pardon: Як на мене, все залежить від вітру (наявності/відсутності) та простору для роботи. коли умови сприятливі, при форвард касті муха м'якенько сідає на воду як з ДТ, так і з ВФ :wink: А от на коротких дистанціях, чагарниках позаду і використанні спеїв, мені здалось що ліпше з ДТ. Так, з ДТ Circle Cast'ом або Roll Cast'ом без особливих проблем відправляю мокру мушку на гачках до №8 (!!!) на відстань до 8м. І це 6,5-футовою двійкою! При цьому як лідер, так і тіппет повністю розвертаються :) З ВФ все розгортається гірше, принаймні при використанні Circle Cast'у. Switch Сast дозволяє нормально розвернути лідер і тіппет з обома шнурами...
І ще одне... На Форкасті це погано помітно, а от на Колі, яка є довшою і тендітнішою, мені здалось що всупереч уявленням ДТ 2 класу менше завантажує вудку, ніж ВФ при однаковій кількості шнура за тюльпаном :shock: Це починається десь після випущенних 14-15 м... Не скажу що перегруз, але трішки лячно якось стає за вудку :twisted:
Отже, вибираю шнур так:
- водосховище, річка з вільним простором і використанням оверхеду - ВФ
- мала річка, спей-заброси, оверхеди на коротких відстанях - ДТ
Аватара пользователя
Alex
Участник
Участник
 
Сообщений: 18
Зарегистрирован: 13 окт 2012, 18:11
Откуда: Вінниця
Полное имя: Олександр

Re: Общий треп

Сообщение Alex 10 дек 2012, 00:57

Колеги-мухарі! Може б створити темку з мухами :wink: Було б цікаво глянути на гастрономічні уподобання риб Житомирщини :)
Аватара пользователя
Alex
Участник
Участник
 
Сообщений: 18
Зарегистрирован: 13 окт 2012, 18:11
Откуда: Вінниця
Полное имя: Олександр

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 15 фев 2013, 00:20

До мух пока руки не дошли. :(
Но кое-чем могу похвастаться :wink: Такие-вот "двоечки-двойняшки".
Моя
Изображение

... и Пашина
Изображение

Росту в них 6'6", 4 части. Кольца: стрипы PAC. BAY №10, раннинги PAC. BAY и Recoil. Ждём весенней уклейки :twisted:

Изображение
Изображение
Изображение
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение Pasha 15 фев 2013, 01:57

Доброй ночи Антон глядя на Фотки наших :good: удочек уже аж слюни текут и руки чешутся скорей бы весна и весенняя [krypniak] Уклейка [bigfish] а тебе :) ОГРОМНОЕ СПАСИБО за сборку удочки , осталось совсем малость шнур подлесок и МУШКИ........ [za ribalky] ........всем НХНЧ ждем ВЕСНЫ.....
я знаю истина гдето рядом
Аватара пользователя
Pasha
Бывалый
Бывалый
 
Сообщений: 408
Зарегистрирован: 07 дек 2010, 22:35
Откуда: житомир
Полное имя: Pavel

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 15 фев 2013, 01:59

Подлесок уже есть. [za ribalky] :wink:
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

Re: Общий треп

Сообщение Pasha 15 фев 2013, 02:16

Хотелось бы узнать твое мнение об этом шнуре http://fly-fishing.com.ua/shop/shnury/d ... ayushchij/ мне Alex его посоветовал и цена довольно демократичная и кстати у них выбор мушек для начинающих довольно неплохой ............. [za ribalky] ...............
я знаю истина гдето рядом
Аватара пользователя
Pasha
Бывалый
Бывалый
 
Сообщений: 408
Зарегистрирован: 07 дек 2010, 22:35
Откуда: житомир
Полное имя: Pavel

Re: Общий треп

Сообщение Rascal 15 фев 2013, 02:23

По шнуру "не скажу, бо не знаю". А мушки... покупать :pardon: Рано или поздно начнёшь сам вязать все-равно, [master] так зачем тянуть?
"Утешение дается, справедливости добиваются!" Дивайт Фир
Аватара пользователя
Rascal
Модератор
 
Сообщений: 1029
Зарегистрирован: 06 ноя 2009, 00:33
Откуда: Житомир
Полное имя: Антон

След.

Вернуться в Нахлыст


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

Бесплатные форумы